paykasa ile ilgili sorularınız mı var?

Burada paykasa kullanımı ile ilgili sıkça sorulan soruları ve ilgili cevapları bulabilirsiniz. Kategoriler arasında gezinebilir veya arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Paykasa Yardım Dolandırıcılık Şüphesi

 

İnternet üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemlerin birçoğunda dolandırıcılık ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Herhangi bir dolandırıcılıktan bahsedilmek için mutlaka kayıpların maddi olması gerekmez. Kullanılan zararlı yazılımlar ile istenilmeyen ortamlarda kişisel ad soyad, ikametgah, kimlik numarası, e posta adresi gibi bilgiler üçüncü kişilerin eline geçebilmekte ve bu durumda kişinin dolandırılmasına imkan tanımaktadır. İstenilmeyen ortamlarda kullanılan bu bilgiler ile hem maddi hem de manevi olarak kayıplar yaşanabilmektedir.

 

Paykasa ile Dolandırıcılık Önlemleri

 

Paykasa kart işlemleri farklı yazılımlar ile takip edilebiliyor. Özellikle kartın içerisinde yüklü olduğu miktar kullanılan yazılım programları ile çekilebilmektedir. Bu yöntemlerden en fazla kullanılan dolandırıcılık şekli sahte kopya paykasa dolandırıcılık yapan sitelerin kullanılması ile oluşmaktadır. Kopya siteler aracılığı ile dolandırıcılık yapılmaktadır.

 

Kopya Siteler Hangileri

 

Kopya sitelerin hangileri olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız alışveriş yaptığınız sitenin güvenilir olup olmadığını incelemeniz gerekmektedir. Bu sitelerden alışveriş yapmamak ve kişisel bilgilerinizi bu sayfalarda paylaşmamak güvenlik ipuçları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle kopya sitelere karşı dikkatli olmak ve bu sayfalarda maddi kayıp yaşamak istemiyorsanız sayfalardaki tüm linklere tıklamayın. Ve güvenilir olup olmadığını bilmediğiniz özellikle e posta hesabınıza cihazlarınza ve sosyal hesaplarınıza gelen linklere itibar etmeyiniz ve tıklamayınız. Linkleri öncelikli olarak tarayıcıya yazarak giriş yapınız. Bazı linklerin kopya olup olmadığını anlamak oldukça zordur.

 

Paykasa Güvenlik İpuçlarına Yönelik Dolandırıcı Önlemleri Nasıl Alınır?

Paykasa kart sürelerinin geçerliliği 1 yıldır. Paykasa pin kodlarının bulunduğu tarih ve güvenlik numaralarının olduğu kartlarda bu bilgiler dışında kartta başka bir bilgiye yer verilmez. Paykasa kart satın alırken sayfamızda herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. Sizlerden ek ücret talep eden sayfalardan ve yıllık aidat aylık aidat gibi başlıklar adı altında ödeme isteyen firmalardan ve online sayfalardan uzak durmalısınız.

 

Paykasa Kart Güvenlik İpuçlarının Önemi Nedir?

Maddi kayıplar yaşamamanız ve bedelini ödediğiniz kartların içerisinde yer alan miktarların çalınmaması için sayfamızda yer alan paykasa kart güvenlik ipucu dolandırıcı önlemlerini buradan mutlaka okuyunur. Gerekli önerilere dikkat etmeniz maddi kayıplar yaşamanızın önüne geçecektir. Bu ikazlara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.