SMS Sistemimiz Nasıl Çalışır?

Paykasa Haberleri 9 Ekim 2017

Paykasa sistemine kayıt olan kişiler üyelik işlemleri sırasında telefon numaralarını da vermekte ve bu numaraya düzenli olarak otomatik mesajlar gönderilmektedir. Gönderilen bu mesajlar sistem hakkında bilgilendirme amaçlı olup isteyen herkese mutlaka gönderilmektedir. Sürekli gelişmekte olan ve insanların her geçen gün çok daha güven duymaya başladıkları bu işlem özellikle online alışverişlerin en önemli sorunu olan ödeme işlemlerinde insanların içini rahatlatmaktadır.

Birçok kişi online alışveriş yapmaktan çok keyif aldıklarını ancak bu işlemlerde kişisel bilgilerini vermek zorunda kalmalarının kendilerini çok rahatsız ettiğini belirtmektedirler. Bu sebeple paykasa gibi bir sistemin hizmet vermeye başlamış olması de bu şekilde düşünen kişiler için her zaman mutluluk verici bir durum olarak kabul edilmektedir.

Paykasa kart alan kişilerin sistem hakkındaki tüm işlemlerden ve gelişmelerden haberleri olması gerektiğini düşünen sistem yöneticileri bu bilgilendirmeleri mail veya sms yolu ile yapmaktadırlar. Tüm üyeler otomatik olarak atılan bu sms veya mailler insanların paykasa dünyasında yaşanan her türlü gelişmeden anında haberdar olmalarını sağlamakta ve bu sayede kararlarını daha kolay vermelerine neden olabilmektedir. Hem kolay bir şekilde sahip olunabilmesi hem de kolay bir şekilde kullanılabilmesi bu sistemi kullanan kişilerin sadece bir kez değil sürekli olarak kullanmalarını ve aynı zamanda diğer internet kullanıcılarına da bu sistemi önermelerine neden olmaktadır. Kimi zaman bilgilendirme mesajlarını istemeyen kullanıcılar da olabilmektedir.

Sistemin yaratıcıları bu kişileri de düşünmüş ve sistem içine mesaj almak istemeyen kişiler için iptal seçeneğini de eklemişlerdir. Bu mesajları iptal etmek istemeyen kişilerin sistemin resmi sitesinde yer alan canlı destek bölümünden sms almak istemediklerine dair taleplerini iletmeleri yeterli olmaktadır. Bu sayede kısa zaman içinde işlem gerçekleşmekte ve bilgilendirme mesajları iptal edilmektedir. Tüm mesajlar otomatik olarak gönderildiği için iptal talebi olmayan herkese aynı anda gönderilmektedir. İsteyen herkes için büyük bir kolaylık ve güvenlik anlamına gelen bu epay paykasa sisteminde amaç insanların kişisel bilgilerini vermeden kendilerini güvende hissedecekleri şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak ve bu alandaki tüm işlemleri diledikleri zaman yapabilmelerine yardımcı olmaktır.