Risk Taşımayan Ödeme Şekli İle Tanışın

Paykasa Haberleri 26 Şubat 2018

Günümüzde internete telefondan, tabletten ve bilgisayarlardan bağlanılarak alışveriş, oyun siteleri gibi çok sayıda yerden hizmet alınmaktadır. Özellikle e ticaret sitelerinde kredi kartı ile alışveriş yapan kişiler geçmiş dönemde yaşanan dolandırıcılık olaylarından ötürü tedirgin olurlar. Artık alışverişin son aşamasında paykasa seçeneğini görebilirsiniz. Bu sistemden Mobil ödeme ile paykasa satın alma işlemi yapılmaktadır. Her sitede yer alan bu kart ile de zahmetsiz ve zaman kaybı yaşamadan alışverişi sonlandırabilirsiniz. Yani tek bir tık ile tüm işlemler yapılmaktadır. Bu özellikle kredi kartı kullanmayan kişilerin işine yaramaktadır. Güvenli olması da mutlaka tercih edilmesindeki en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Dijital ortamda alışveriş cazip geldiği için tercih edildiğinden Türkiye’de bu kart fazlasıyla kullanılıyor. Bununla sınırlı kalmadan yurt dışında da fazlasıyla kullanılan sistemler arasındadır.

Sitelerde mobil ödeme ile paykasa satın al seçeneğine tıklayarak bu işi çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bu yoğun olan kitlenin talebi doğrultusunda geliştirilen bu ödeme sistemi ile ilgili canlı destek veren adresler bulunmaktadır. Ucuz ve tek kullanımlık olması da kişilere güven ortamını sağlayan özellikler arasında yer alıyor.Ödeme sistemine başvuru yapıldıktan kısa süre sonra kart temin edilmektedir. Risk taşımaması ve tek kullanımlık olması ise alışveriş sırasında herhangi bir aksiliğin yaşanmamasına sebep olmaktadır. Kısa sürede yayılan ve işi profesyonel olarak yapan kişilerin başarı sağladığı bu sistemde kartta kalan paralar bozdurulabilir ve nakit olarak hesaplara yatmaktadır.

Mobil ödeme ile paykasa satın alma imkanı sağlayan firmalar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken çok unsur bulunmaktadır. Zaman içerisinde kendine daha fazla özellik katarak geliştiren bir ödeme seçeneğidir. Ödeme sırasında verilen pin kodu girme dışında hiç bir şekilde bir şey yapılmamaktadır. Verilen tüm bilgiler gizli tutulduğu için bu açıdan da tedirgin olunacak hiç bir durum yaşanmamaktadır. Kullanımının kolay olması ve sorun yaşanmaması kişiler üzerinde pozitif  bir etki bırakıyor. Çalınma ve kaybolma riskinin olmaması da avantaj sağlayan durumlar arasında yer alıyor. Sosyal medya hesaplarından da firmalar takibe alınarak verdikleri hizmetler hakkında bilgi edinilebilir.