Paykasa Türkiye

Paykasa Haberleri 30 Kasım 2017

Online alışverişte kullanılan Paykasa Türkiye piyasalarına da hızlı bir giriş yaptı. Kullanıcılarla buluştuğu an itibariyle yüz güldürmeye başlayan ve herkesin güvenlik ihtiyacına cevap veren kartın ön ödemeli sistemi sayesinde insanlar kredi kartlarını hiç kullanmadan da alışveriş yapabileceklerini görenler karta yoğun ilgi gösteriyor. Dünyanın sayısız ülkesinde geçerli olan Paykasa çevrimiçi olan tüm sitelerde kullanılabilir. Süratli şekilde ödeme yapmayı sağlayan kartın üzerinde 16 haneli dijital PIN kodları bulunmaktadır ve bu kodlama sistemi sayesinde her kart birbirinden benzersizdir. Ön ödeme sistemi olan kart İngiltere çıkışlıdır. Genel olarak e-ticarette, internet alışverişlerinde kişisel bilgileri, kimlik ve kredi kartı bilgilerini kullanmadan alışveriş yapmaya olanak sağlar. Kodlama sistemli, ön ödemeli kartlarla beraber tüm dünyada ödeme sistemleri de değişmeye başladı ve çoğu site kredi kartı yerine kullanıcılarından Paykasa istemeye başladı.

Paykasa Türkiye internet sitelerinde de dünyadaki hızına paralel bir duruma geldi zira kullanıcıların çoğu kendilerini güvende hissetmedikleri için internet alışverişlerinde Paykasa kart kullanmaya başladılar. Kredi kartı kullanımını tamamen ortadan kaldıran kartı satın alırken pek çok farklı seçenek de söz konusu olmaktadır. Kullanıcılar isterlerse kredi kartıyla, isterlerse telefon üzerinden, isterlerse havale veya EFT ile de kart alabilirler. Bunun için Reseller sitelerine başvuruda bulunmaları yeterlidir. Talebi alan danışmanlar veya temsilciler kişilere kartı alabilmeleri için çevrimiçi şekilde yardım etmektedirler. Kart başvurusunda sadece doğru web sitesinden başvuru yapıldığına ve kart alındığına dikkat edilmesi gerekiyor.

Paykasa Türkiye kökenli web siteleri kadar yurt dışında da sayısız noktada kullanılmaktadır. Çevrimiçi alışverişlerde kullanılan kart telefon alışverişlerinde de kullanılabilir. Herkesin gereksinim duyduğu güvenliği sağlayan kart tek kullanımlıktır. İçine yüklenen Euro karşılığındaki para tükenince kartın geçerliliği de sona ermektedir. Kartın içinde kalan para olursa bozdurma işlemi yapılarak hesaba aktarılabilir. Ön ödemeli bir kart olması, tek kullanım sonrası iptal olması, çalınma veya kaybolma riskinde herhangi bir problem yaşanmasının da önüne geçer. Kişisel verilerinizin güvenliğini sağlayan kartınızla alışveriş yapmak için internette sizin güvenliğinizi ön planda tutan reseller ile temasa geçerek en doğru siteden kartınızı alabilirsiniz.