PAYKASA ÖN ÖDEMELİ KART TEKNOLOJİK GELİŞMENİN BİR PARÇASIDIR

Paykasa Haberleri 12 Ekim 2017

Günümüzde ilerleyen teknoloji, özellikle bilgisayar ve internet kullanımının var olması, hayatımızda gerçekten köklü değişikliklerin yaşanmasına neden olmuştur. Birçok yenilik hayatımıza girdi elbette. Artık internet üzerinden bilgilere erişebilir, iletişim kurabiliriz. Öte yandan, online alışveriş sitelerinden sayısız ürün ve hizmet alabiliriz. Birçok ürünü mağazaları gezmeden, oturduğumuz yerden alabiliriz. Bu şekilde, hem yurtiçinde, hem de yurtdışında ürün almamız söz konusu olmaktadır. Hizmet anlamında da birçok seçim yapma şansımız var. Online oyun sitelerinde zaman geçirmek ve alım yapmak da mümkündür. Tüm bunlar için çeşitli ödeme yöntemlerini kullanmaktayız. Kredi kartı ödemeleri ve havale gibi ödemeler bu anlamda kullanılabilir. Ancak, bu tür klasik ödeme yöntemleri, internet üzerinde güvenli kalmamaktadır. Bilgilerin kopyalanması riski oluşmaktadır. Bu nedenle, yeni nesil ön ödeme yöntemlerine göz atmakta fayda var.

İşte bu noktada, paykasa sistemi kesinlikle değerlendirilebilir. Paykasa ön ödemeli kart teknolojik gelişmenin bir parçasıdır. Yeni nesil sanal para uygulamaları kapasitesinde düşünülebilecek yeni nesil bir ödeme sistemidir. Bu sistem ile gerçekten güvenli şekilde internet üzerinden ödemeler yapılmaktadır. Paykasa sayfalarında, kullanıcıların ne kadar memnun oldukları belirtilmektedir. Paykasa, tek kullanımlık kartlar üzerinden yürütülmektedir. Buna göre, bir kartı paykasa kodu üzerinden bir defa kullanabilirsiniz. Bu kod sadece kullanıcı tarafından bilinen ve kullanıcı tarafından sanal ortamlarda paylaşılmadığı sürece kesinlikle ulaşılamayan bir bilgidir.

Paykasa kart Euro ya da bazı durumlarda Amerikan Doları üzerinden hazırlanan ve birçok farklı limitte düzenlenen kartlardan seçilir. Kişiler kullanımlarına göre uygun limitte kartları alabilirler. Sitelerden, ancak kesinlikle dikkat edilerek resmi siteler seçilmelidir, kullanım ihtiyacına uygun paykasa kartları almak mümkündür. Kredi kartı, mobil ödeme ile ya da mevduat hesabı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bundan sonra, ödemenizi yapmanızı takiben, pin kodunuzu alacaksınız. İşlem yaparken de pin kasa kodunuzu kullanacaksınız. Dünya genelinde birçok sitede bu sistem üzerinden, siber saldırılardan uzak şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Online oyun sitelerinde özellikle yoğun olarak kullanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında bu sistemi kullanmanızı tavsiye ederiz.