Paykasa Nerelerde Kullanılır

Paykasa Haberleri 28 Ekim 2017

Dijital ortamda güvenli bir şekilde alışveriş yapmak isteyen kişiler için tehlikeli olmayan bir ödeme sistemi olan paykasa almak için önce siteleri araştırmakta fayda var. Bu konuda tercih fazlalaştıkça hizmet veren siteler de artmaktadır. Kullanışlı ve pratik olan bu sanal kartın ekstra bonus veren hizmetleri de yer almaktadır. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da çok fazla  tercih edilen ödeme seçenekler arasında yer almaktadır. Yoğun bir kitlenin bu sistemi kullanması ne kadar doğru bir alternatif olduğunu göstermektedir. Kart başvuru süreci çok kısa sürdüğü için kısa sürede kart temin edilebilir. Başvurudaki bilgiler site yetkilileri tarafından gizli tutulmakta ve hiç bir  şekilde paylaşılmamaktadır. Bu durum da zaten güvenliğe fazlasıyla önem verildiğini gösteriyor.

Güvenli bir şekilde ödeme yapmanın en mantıklı yolu arasında yer alan bu sistemi tercih edenler kesinlikle hiç bir şekilde pişmanlık yaşamıyor. Her banka ile çalışan sitelerde kredi kartı ile paykasa alınabiliyor. Online ödeme sistemlerinde genellikle kredi kartı olanlar faydalandığı  için bu kart ile E ticaret sitelerinde de yoğunluk  artmaktadır. Tek kullanımlık olması ve alışveriş sonrası kendi kendini iptal etmesi güvenilirliğini kanıtlar niteliktedir. Kısa sürede çok kişi tarafından kullanılmaya başlanılmıştır. Sadece alışveriş sitelerinde değil, eğlenmek için girilen ve çeşitli oyunların olduğu adreslerde de bu sistem kullanılmaktadır.

Bu yeni olan ödeme tarzı ile ilgili bilmek istenilen ve kafaları karıştıran sorular ile ilgili sitelerde yer alan canlı destek hattından yardım alabilirler. Başarılı olan bu sistem ile ilgili tüm bilgiler web sitelerinde aslında detayları  ile birlikte yer almaktadır. Çalınma ve kaybolma riskinin olmaması sanal  olmasından kaynaklanmaktadır. Bu zaten kullanıcıların işine gelen özellikler arasındadır. Sitenin sosyal medya hesaplarında da her türlü bilgi güncel olarak eklenmektedir. Bu şekilde takip sağlayarak da her konuda bilgi alınabilir. Sorunsuz bir ödeme seçeneği olması bu konuda dolandırıcılık  yapan kişilerin de önüne geçmektedir. Son dönemlerde artan dolandırıcılık olayları yazılı ve görsel basında fazla yer aldıkça  ve insanların hali düşünülünce internetten alışverişe güven fazla da  kalmadı.