Paykasa Nedir?

Paykasa Haberleri 7 Kasım 2017

Bugüne kadar internet ortamına güvenmediğinizden kart bilgilerinizi her siteyle paylaşmak istememiş olabilirsiniz. Çünkü her geçen gün artarak yeni dolandırıcılık haberleri ortaya çıkmaktadır. Sizde bu durumlardan korunmak için internet alışverişi ile ilişiğinizi kestiyseniz paykasa kart sayesinde güvenli bir şekilde alışverişinize başlayabilirsiniz. Aklınıza Paykasa Nedir? diye bir soru takılıyorsa cevabı oldukça basittir. Kredi kartı ya da banka kartı gibi kullanan kart ekstra güvenlik sistemi ile sizi koruma altına almaktadır. Bakıldığı zaman Paykasa ön ödemeli bir alışveriş aracıdır. Sizde bu kart ile birlikte internet üzerinden alıverişlerinizi yapabilir, online oyun sitelerinde gerekli ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sitenin ödeme kısmında paykasa logosunun bulunması yeterlidir.

Paykasa Nedir? Üzerinde 16 haneli bir kod bulunan, onun haricinde başka herhangi bir bilgi bulunmayan bir alışveriş aracıdır. Ayrıca bu kodlarda tek kullanımlık olduğu için numaranızı biriyle paylaşmadığınız sürece herhangi bir mağduriyet sorunu ile karşılaşmazsınız. Üzerinde kredi kartları gibi isim, soyisim, güvenlik kodu gibi özel bilgileri barındırmaz ve alışveriş esnasında bu bilgileri doldurmanızı istemez. Böylelikle hem özel bilgilerinizi paylaşmamış olurken aynı anda da zamandan büyük tasarruf sağlarsınız. Kartın kullanımı da eskiden aldığımız kontur kartlarına benzemektedir. Çıkan numara ile tek alışveriş yapıp limiti harcadığınızda kart geçerliliğini yitirmektedir. Bu da sizin bilgilerinizi koruma altına almaktadır.

Paykasa Nedir? Ve nereden temin edilir? Gibi sorular aklınıza takılabilir. Bu kartı satış bayiliği olan sitelerden güvenli bir şekilde temin edersiniz. Size sunulan limitler arasından istediğinizi alarak işleme başlayabilirsiniz. Ayrıca sitede bulunan bakiye sorgulama kısmından da kartınızda ne kadar kaldığını öğrenirsiniz. Zaten kullanımı oldukça basit ve hızlı olan kart size alıverişlerinizde kolaylık sağlar. Bunun yanında yıllık aidat ücreti, faiz ya da gecikme ücreti gibi ekstra ödemelerinizde olmaz. Alacağınız kartla internet üzerinden dilediğiniz alışverişleri yapabilir, oyun ya da arkadaşlık sitelerine istediğiniz kadar bağlı kalabilirsiniz. Sizde alışverişlerinizi koruma altına almak ve dolandırıcılardan uzak durmak istiyorsanız paykasa gibi size sunulan bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz. Artık internet üzerinden istediğinizi yapabilirsiniz.