PAYKASA KARTIN BAKİYESİNİN BÖLÜNMESİ

Paykasa Haberleri 18 Kasım 2017

Paykasa kartlar bir sanal kart olarak düşünülebilir. Tam olarak bu statüde olmamakla birlikte, ülkemizde resmi satışı olmadığından, internet sitelerinden alındığından bu şekilde düşünebiliriz. Yani ülkemizde resmi bir bayiden bu kartı alamazsınız, ancak, internet üzerinden üretici firmanın orijinal ürünlerini satan bayilerden alabilirsiniz. Paykasa dolandırıcıları sizi üzmesin, dikkatli olun ve kesinlikle resmi statüsü olan, orijinal firmanın satışlarını yapan adreslerden alım yapmaya dikkat edin. Paykasa şikayet konusunda en az oranı olan uygulamalardan biridir, ancak belirttiğimiz gibi, mutlaka orijinal satış yapan, güvenli sitelerden alım yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde, herhangi bir sorun yaşamadan kartlarınızı alabilir ve kullanabilirsiniz.

Paykasa kart almak demek, aslında paykasa kart kodunu almak demektir. Bu sistem ön ödemeli sistemdir. Bu demektir ki, öncesinde kartınızın bedelini yatırırsınız ve kullanmanız için size 16 haneden oluşan kart numaranız yani pin kasa kodunuz gelir. Bundan sonra ilgili sitelere kodunuzu girerek alımlarınızı yapabilirsiniz. Paykasa kartlar tek kullanımlıktır. 5 Euro paykasa kart, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 60, 70, 80, 100, 150, 200, 500, 1000, 3000, 5000 Euro paykasa kart seçeneklerinden alımlarınıza uygun oranda almalısınız. Bir kere kullandıktan sonra kartınızın ve kart kodunuzun tekrar kullanılmayacağını belirtelim. Diyelim ki kartınızda yüksek bir bakiye var. Bu durumda, paykasa kartın bakiyesinin bölünmesi işlemi yaptırmalısınız. Bunu da yine resmi sitelerden yapabilirsiniz.

Diyelim ki kartınızı kullanmadınız. Elimde kalacak şeklinde bir endişeniz olmasın. Paykasa kart bozdurma işlemi ile kart limitini çekebilirsiniz. Bunu da yine resmi sitelerden yapmalısınız. Paykasa bozdurma işlemi ile site ile iletişime geçtikten sonra, hesap bilgilerinizi vermelisiniz. Ardından, paykasa kodunuzu girmelisiniz. Takiben Euro kuru üzerinden Türk Lirası olarak hesaplanan kart bakiyeniz hesabınıza gönderilecektir. Paykasa kartların Euro üzerinden olması, ülkemizde Türk Lirası üzerinden satılması söz konusudur. Bu kartları hem yurtdışında, hem de ülkemizde kullanabilirsiniz. Özellikle online oyun sitelerinde geniş kullanımları söz konusudur. Hemen belirtelim, ülkemizde resmi şekilde bahis sitelerinde kullanılması onaylanmamaktadır.