Havale ile Paykasa Nasıl Alınır?

Paykasa Haberleri 8 Ekim 2017

İnternet kullanımının her geçen gün artması ile kullanım alanı da fazlalaşmaya başladı. En fazla e ticaret siteleri ilgi görmektedir. Bu sitelerde genellikle kredi kartı kullanıldığı için dolandırıcılık olaylarına fırsat verilmektedir. Çünkü kart sahibinin bilgilerini kullanarak her türlü sahtekarlığı yapabiliyorlar. Bunun için kullanışlı, pratik ve güvenilir olan paykasa ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Türkiye’de her geçen gün kullanıcı yoğunluğu artan bu ödeme şekli yurt dışında da oldukça fazla ilgi görmektedir. Özellikle kart kullanmayı tercih etmeyen ve bu konuda tereddüt yaşayan kişiler  için ideal olan bir ödeme seçeneğidir. Hem Türk lirası hem de euro olarak görev yapan kartlar da bulunuyor. Kart ile ilgili olan bilgilerin gizli olması da tehlikesi aza indirgemektedir.

Kısa sürede yayılan bir sistem olmasında risk taşımaması çok önemli bir rol oynuyor. Paykasa kart alırken nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri kullanılmaktadır. Başarılı bir ödeme sistemi olan bu sanal kart tek kullanımlıktır. Ödeme yapıldıktan sonra kart kendi kendini imha ettiği için hiç bir şekilde bir daha kullanılmamaktadır. Sadece e-ticaret sitelerinde alışveriş yaparken değil oyun sitelerinde de kullanılmaktadır. Böylece tüm tehlikeler de ortadan kalkmış olur. Şimdiye kadar hiç bir şekilde şikayet ve buna benzer olumsuz bir durum ile kesinlikle karşılaşılmamıştır.

Basit bir kullanımı olması nedeni ile de  tercih sebepleri arasında  yer  almaktadır. Artık çok sayıda sitenin ödeme seçenekleri arasında yer alan kartın  üzerine tıkladığınız zaman pin kodunu girerek alışverişi kısa sürede tamamlamış olursunuz. Kaliteli bir ödeme hizmeti olduğu için zarar görülecek bir durum ile kesinlikle karşılaşılmaz.

Bu kartı satın almak isteyen kişilerin firma seçimi yaparken  çok dikkat etmesi gerekiyor. Dijital ortamda gönül rahatlığı ile hareket etmek isteyen kişiler kesinlikle bu karttan temin etmelidir. Kafaya takılan herhangi bir soru ya da konu olduğu zaman tercih edilen sitede yer alan ve işi detayları ile bilen canlı destek hattından yardım alabilir. Sosyal medya hesaplarından da takip sağlayarak ince ayrıntılar ve yeni gelişmeler öğrenilebilir.